Aktualności

Usługi profesjonalne? Sprawdź, czy wykorzystujesz pełen plener możliwości Social Mediów

 
P.Janulek
Usługi profesjonalne? Sprawdź, czy wykorzystujesz pełen plener możliwości Social Mediów
by Piotr Janulek - poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 7:11
 

Powszechnie wiadomo, że skok w sukces w branży usług profesjonalnych nie polega na stworzeniu najbardziej innowacyjnej usługi, ale od wynikłej w zwiazku z tym rewolucji w sposobie działania organizacji. Kurs pomaga wykorzystać w tym względzie możliwości i potencjał mediów społecznościowych. Kurs przygotowaliśmy dla menedżerów przedsiębiorstw usług profesjonalnych, którzy wypełnią ankietę https://www.surveymonkey.com/r/7XYSTYW. Kurs dla tych osób jest bezpłatny. 

Zero oczywistości, tylko praktycznie, gdzie znaleźć narzędzia, jak je skonfigurować. Każdy typ medium omówiono osobno a każda sekcja kończy się check-listą, czyli listą co i jak - prosto i jasno masz zrobić, aby wykorzystać ten potencjał. Na kurs składa się z 4 części, odpowiadających poszczególnym typom aplikacji. 

Możliwości i specyfika aplikacji typu komunikator-sygnalizator-mikroblog (na przykładzie Twitter). Nie skupiono sie na techniakliach, ale na możliwościach i potencjale w sferze zarządzania. Omówiono w szczególności czym są tweety, retweety, hashtagi, trendy, funkcje, strumienie wpisów, persony. Kim są followersi, influencerzy oraz jak działają moduły analityczne. 

Możliwości i specyfikę aplikacji typu kolekcje grafik (na przykładzie Instagram). Opisano możliwości i specyfikę tych mediów. Omówiono czym są konta, tablice, piny, profile, moduły analityczne. Zasób klasycznie kończy Check-lista czyli podsumowanie co masz zrobić, aby wykorzystać ten potencjał. 

Działania operacyjne w aplikacjach o charakterze profesjonalnym i naukowym (na przykładzie LinkedIn). Opisano możliwości i specyfikę tych mediów. Omówiono konta, tworzenie CV, sieci kontaktów, dodawanie swoich badań, tworzenie laboratoriów, łączenie narzędzi. Zasób klasycznie kończy Check-lista czyli podsumowanie co masz zrobić, aby wykorzystać ten potencjał. 

Działania operacyjne w aplikacjach typu kolekcje filmów (na przykładzie Youtube). W zasobach opisano możliwości i specyfikę tych mediów. Omówiono czym jest kanał dedykowany firmie, subskrypcje, pozycjonowanie, metadane oraz youtube.com/analytics. Check-lista czyli prosto i jasno co masz zrobić, aby wykorzystać ten potencjał.