Niezbędnym elementem każdego procesu badawczego, występującym niemalże na każdym etapie prac badacza, jest przegląd i analiza literatury przedmiotu (Czakon 2013, s. 48). Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi na to, jak porządkować literaturę wykorzystując do tego bazy danych w połączeniu z nowoczesnymi narzędziami technologicznymi, jakimi są menedżery bibliografii (ang. RMS, Reference Management Software). Tego typu działania, które już niedługo staną się stałym elementem metodologii badań naukowych, powinny mieć szczególne znaczenie właśnie w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości, której zasadniczym celem jest szukanie coraz to nowszych rozwiązań wpływających na lepszą organizację i większą efektywność wykonywanych zadań i prac (Janulek 2016, s. 87).

Koszt kursu (w przeliczeniu na jednego uczestnika): 123,00 PLN (plus 6,15 PLN jeśli wybrano PayPal)

Kurs dedykowany doktorantom i wszystkim innym osobom zainteresowanych poszukiwaniem źródeł w zasobach Internetu ( otwartych zasobach oraz głębokim Internecie tzw. deep Web). Badania literaturowe to kluczowy aspekt wszystkich prac badawczych. Metodyczna i nieintuicyjna praca wymaga opracowania strategii oraz stosowania odpowiednich procedur. Kurs opracowany został na poziomie specjalistycznym.

Koszt kursu (w przeliczeniu na jednego uczestnika): 123,00 PLN (plus 6,15 PLN jeśli wybrano PayPal)

20 dniowy intensywny warsztat naukowy. Wszyscy naukowcy, w szczególności doktoranci, są żywotnie zainteresowani tym, aby ich teksty były indeksowane przez wyszukiwarki akademickich takie jak Google Scholar, IEEE Xplore, PubMed czy SciPlore.org, Kurs wyjaśnia zasady i praktyczne metody komunikacji naukowej. Wytyczne mogą być pomocne, aby zoptymalizować swoje publikacje i badania dla wyszukiwarek akademickich.

Koszt kursu (w przeliczeniu na jednego uczestnika): 100,00 PLN (plus 6,15 PLN jeśli wybrano PayPal)

Celem warsztatu jest zapoznanie studentów z podstawowymi zasadami  wykonywania zadań intelektualnych, przed którymi stanie w czasie studiów.

Celem warsztatu jest zapoznanie studentów z podstawowymi zasadami edycji tekstów naukowych z uwzględnieniem metodycznych, merytorycznych i instytucjonalnych wymagań, jakie stawiane są tekstom naukowym. Przedmiotem warsztatu są wybrane zagadnienia metodyczne oraz praktyczna refleksja nad własnym warsztatem naukowo-badawczym. Utylitarnym elementem zajęć jest prezentacja możliwości i zastosowań aplikacji klasy Reference Management.

Celem warsztatu jest zapoznanie studentów z metodologią badań w zakresie poprawnego stawiania hipotez, struktury pracy dyplomowej oraz analiza wybranych metod i technik badawczych.